Další milník. Třetího ročníku Czech Para-Badminton Open se zúčastnilo 27 hráčů včetně stojících

26/06/2019

Mezinárodního mistrovství České republiky v para-badmintonu, které se konalo 5. května v Rousínově, se zúčastnilo 27 hráčů a hráček z Česka a Polska, z toho 7 v klasifikačních skupinách stojících. Nejlepšími Čechy ve dvouhrách byli Lukáš Šembera (WH muži), Tomáš Gryc (WH junioři), Kateřina Senohrábková (WH ženy) a Filip Rataj (sloučená skupina stojících). Předchozí 2 ročníky byly určené čistě pro vozíčkáře, letos bylo novinkou, že jsme rozšířili startovní pole o všechny další skupiny para-badmintonu. S ohledem na malý počet hráčů v jednotlivých skupinách, kterých je celkem 6, jsme se rozhodli skupiny sloučit. Společně se mohly utkat ve skupině vozíčkářů sloučené skupiny WH1 a WH2 a ve skupině stojících pak SL3, SL4, SU5 a SS6. Hráči byli rozděleni do 4 skupin, a to WH muži, WH junioři, WH ženy a sloučená skupina stojících.

Turnaj zahájil svojí úvodní řečí starosta Rousínova Jiří Lukášek. Poté dostal slovo předseda a trenér Badminton Sharks Brno Tomáš Voves a vrchní rozhodčí Jan Brabec. Hned po státní hymně přišla řada na losování a vyhlášení prvních zápasů. Turnaj díky ochotným členům Badminton Sharks a dalším pomocníkům proběhl hladce.
Velkou radost nám udělali všichni hráči a hráčky svým přístupem a bojovností. Na turnaji panovala přátelská atmosféra. Velkým krokem kupředu je také milá novina, že se začínají věnovat hráčům para-badmintonu také v dalších klubech.

Radek Krupa se připravuje v ostravském klubu B.O Chance, Zbyňka Sýkoru stáhl pod svá křídla klub v Českém Krumlově a Filip Rataj trénuje se zdravými závodními hráči v Plzni. Také je potřeba zmínit práci Petrů Aliny a Holuba, kteří se věnují hráčům v Janských Lázních. Krkonošská výprava pobrala pěknou porci medailí. Nakonec každý jejich účastník si odvezl alespoň jednu blyštivou trofej a mistrovský titul ve smíšené čtyřhře patří Kateřině Senohrábkové a Adamu Zajfertovi. Jinak se dá říct, že nadvládu na turnaji měli naši polští přátelé v čele s ohromným gentlemanem Tomkem Szwedem. 2 zlata bral Jakub Sikorski Codi (WH dvouhra muži a čtyřhra s Lukášem Šemberou), Natalia Grzyb (WH dvouhra ženy a čtyřhra s Annou Wolny) a Tomek Szwedo (SL dvouhra ve smíšené skupině stojících a čtyřhra s Bartoszem Wróbelem). Ve dvouhře WH juniorů zvítězil domácí Tomáš Gryc.

Také jsme byli poctěni milou návštěvou pana Toru Furugoriho z japonského velvyslanectví. Děkujeme všem aktivně zapojeným členům Badminton Sharks Brno, a to ať už v přípravách, nebo v den samotného turnaje. Dále děkujeme za podporu městu Rousínov, firmě Victor a Českému badmintonovému svazu.

Tomáš Voves