Lukáš Šembera na svém prvním mistrovství Evropy v para-badmintonu

17/12/2018

Český reprezentant v para-badmintonu Lukáš Šembera se od středy účastní svého prvního mistrovství Evropy, které se koná ve francouzském městě Rodez v departementu Aveyron.

Šembera, jenž se para-badmintonu věnuje od konce minulého roku a o jehož příběhu můžete číst zde, se do Francie vydal spolu se svým trenérem Tomášem Vovsem. A cesta to byla náročná, Šembera s Vovsem totiž ve Francii uvízli na dálnici ve sněhové vánici, museli nocovat v autě a jejich cesta se protáhla na 32 hodin.

Od úterka jsou ale v pořádku na místě a těší se na zápolení už jen s badmintonovými soupeři.
Na českého reprezentanta, který působí v klasifikační kategorii WH1 (postižení obou dolních končetin a trupu), čekají boje ve dvouhře a čtyřhře spolu s polským spoluhráčem Jakubem Tomaszem Sikorskim.

Prvním soupeřem bude pro Šemberu hned ve středu v 11:20 Francouz Stephen Durand, odpoledne se ještě český hráč utká s Rusem Pavlem Popovem. Jako poslední na Lukáše ve skupině F čeká pátý nasazený Angličan Connor Dua-Harper.

"Ve dvouhře to bude mít Lukáš hodně těžké, soupeři mají velkou kvalitu. Ale pokusíme se zabojovat a necháváme to otevřené," vzkazuje z Francie trenér Voves.
Dua-Harper bude soupeřem i v deblu, kde proti Šemberovi se Sikorskim nastoupí po boku Rusa Ilyi Pargeeva. Ve skupině D se česko-polský pár utká ještě s Harri Isomaekim a Markusem Lehtem z Finska.

"S Jakubem, který byl letos i na Czech Para-Badminton Open v Brně, se Lukáš pravidelně připravuje a ještě v neděli měli společný trénink v Polsku. Doufáme v postup přes finskou dvojici z druhého místa ve skupině," věří Voves.

V kategorii WH1 se o cenné výsledky s Lukášem pere dalších 20 badmintonistů na vozíku, celkem se ME v Rodezu účastní 154 hráčů z 27 zemí.

Lukáši, držíme palce!

Výsledky zde.

Ondřej Kopřiva