Campu pro vozíčkáře se zúčastnilo rekordních 15 hráčů. Para-badminton si vyzkoušeli reprezentanti florbalu, basketbalu, hokeje a tenisu

15.03.2019

Klub Badminton Sharks Brno uspořádal za podpory Českého badmintonového svazu další jednodenní camp pro vozíčkáře. Zúčastnila se celá brněnská tréninková skupina a řada hostů z celé republiky. Para-badminton si přijeli zahrát i reprezentanti florbalu, basketbalu, hokeje a tenisu.

8 nových zájemců o vyzkoušení badmintonu jen potvrzuje fakt, že zájem o tento sport u nás stoupá. Trenér campu Tomáš Voves popisuje program a hodnotí průběh akce:

"Tréninkový den jsme s ohledem na příjezd sportovců z různých koutů republiky zahájili v 9:30. Potom už se jen trénovalo a hlavně hodně hrálo. V dopolední části jsme se v úvodu věnovali průpravě pohybu a držení rakety, poté následoval dril úderů z nahazování. Už před obědem jsme dali hráčům prostor odehrát krátké přátelské zápasy, v odpoledním bloku přišlo i na atraktivní čtyřhry. Závěr tréninkového dne si vzala na starosti instruktorka jógy Doris Chládková. Všichni noví hráči byli zdatní a své zkušenosti s pohybem na vozíku bez potíží přenesli i na kurt.

Technika se samozřejmě nedá naučit za jeden den, ale i přesto si v odpoledních hodinách byli schopni zahrát všichni účastníci campu. Camp se nám v tomto měřítku podařil uspořádat poprvé a bylo to něco úžasného. Chtěl bych poděkovat Pavle Grycové za organizaci a aktivní zapojení do tréninků. Potom děkuji za pomoc Hynkovi Šabackému, který uplatnil nabyté vědomosti ze školení trenérů para-badmintonu v Irsku. Dál děkuji trenérům Marice Davidové a Luďkovi Maarovi za ochotu a dobrý přístup. Všichni jsme tvořili jeden fungující tým.

Nové naděje našeho sportu přijely z Janských Lázní. Vychovatel Petr Holub na tamní střední škole vede mladé hráče. Doufám, že se objeví i na turnaji v Rousínově, kam se mohou přihlašovat vozíčkáři WH1 a WH2 i bez klasifikace."

Tomáš Voves a Pavla Grycová