Lukáš Šembera se vrátil do tréninku a vyhlíží mezinárodní mistrovství ČR v Praze a mistrovství Evropy v Nizozemsku

15.05.2023

Lukáš Šembera patří bezpochyby mezi nejlepší české hráče na vozíku. Zvítězil na Czech Open i Polish Open a jako jediný český hráč má zkušenosti z mistrovství Evropy v roce 2018 ve Francii. Po roční pauze se Lukáš vrátil do tréninkové přípravy a vyhlíží mezinárodní mistrovství České republiky Czech Para Badminton Emil Open v Praze a mistrovství Evropy v Nizozemsku. Lukáš odehrál 2 turnaje světového okruhu. Na Spanish Open 2018 Lukáš startoval po několika měsících tréninku. Tehdy neměl moc šancí proti zkušenějším soupeřům. V Dánsku 2019 si zapsal s polským spoluhráčem Jakubem Sikorskim Codim první vítězný zápas ve čtyřhře na světovém okruhu. Vyzpovídali jsme Lukáše, abychom se dozvěděli jeho aktuální cíle a motivace do tréninku.

Proč ses rozhodl vrátit k badmintonu?

Protože mi chyběl mi sport, který vždy patřil do mého života. Také mě motivuje další účast na mistrovství Evropy, která bude po 5 letech v Nizozemsku. Těším se i na Czech Open, které jsem dokázal bez tréninku zvítězit v roce 2021. Jsem si vědom, že se zvyšuje úroveň soupeřů, a tak si už netroufám přijet na turnaj bez pravidelné přípravy. Budu startovat ve dvouhře, ve čtyřhře se Zbyňkem Sýkorou a v mixu s Natalií Grzyb z Polska.

Jaké sis stanovil cíle na zmiňovaných turnajích?

Těším se, že si po dlouhé době zase zahraji nějaký turnaj. Ten v Praze bude daleko lépe obsazen, než jsme v Česku bývali zvyklí. Mým cílem je určitě nějaká medaile, dál se uvidí.

Jak se momentálně připravuješ a bude nějak vrcholit příprava před dvěma zmiňovanými turnaji?

Trénuji pravidelně se svým osobním trenérem Tomášem Vovsem. Pilujeme techniku, pořád cítím velké rezervy. Ale s blížícím se turnajem také hodně hrajeme zápasy a konkrétní herní situace. Také si občas zahraji se svým sousedem, který není závodním hráčem, takže ho dokáži přehrát. K tomu si také zacvičím a navštěvuji rehabilitaci u fyzioterapeuta.

Jak se Ti daří skloubit práce, sport a rodina? Asi není tajemství, že se vám narodil syn Nikolas.

Je to tak, dělá nám radost. Je to samozřejmě náročnější, už nemůžu trénovat tolik, kolik bych vždycky chtěl, ale na sport se mi daří vymezit stále nějaký čas. Když mám před sebou 2 turnaje, tak mě to žene kupředu, abych trénoval a byl dobře připraven. Uvidíme se poslední květnový víkend v Praze.